Diller

Üst Menu

User menu

Futbol, Basketbol ve Voleybol 2. Devre Final Grubu Müsabakaları Başlıyor!

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Kolları Koordinatörlüğü tarafından 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen Futbol, Basketbol (Bayan-Erkek) ve Voleybol (Kadın-Erkek) öğrenci ligi müsabakaları 2. devre ve final grubu müsabakaları 12 Martta başlıyor.

 

T.C.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

SPOR KOLLARI GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2015-2016

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

BASKETBOL BAYAN-ERKEK 2. DEVRE FİKSTÜRÜ

 

                        ERKEK GRUPLAR                                                         BAYAN GRUPLAR

A GRUBU                                              B GRUBU                                                              A GRUBU                                                                                                            

1. Tıp Fakültesi                                      1.Teknik Bilimler M. Y. O                                    1. Teknoloji Fakültesi                                                          

2. Teknoloji Fakültesi                            2. İletişim Fakültesi                                                               2. Veteriner Fakültesi                           

3. Veteriner Fakültesi                            3. Mühendislik Fakültesi                                       3. Teknik Bilimler M. Y. O                                                  

4. Eğitim Fakültesi                                 4. İktisadi ve İdari Bil. Fak                                   4. İletişim Fakültesi

                                                              

MÜSABAKA PROGRAMI

12.03.2016 Cumartesi

15.00. Teknoloji Fakültesi                                     - İletişim Fakültesi (BAYAN)

16.30. Tıp Fakültesi                                              - Eğitim Fakültesi

18.00. Teknik Bilimler M. Y. O                            - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

19.03.2016. Cumartesi

15.00.Veteriner Fakültesi                                       - Teknik Bilimler M. Y. O (BAYAN)

16.30.Teknoloji Fakültesi                                      - Veteriner Fakültesi

18.00.İletişim Fakültesi                                          - Mühendislik Fakültesi

23.03.2016 Çarşamba

17.00.Tıp Fakültesi                                                - Veteriner Fakültesi

18.30.Eğitim Fakültesi                                          - Teknoloji Fakültesi

20.00.Teknik Bilimler M. Y. O                             - Mühendislik Fakültesi

21.30.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi               - İletişim Fakültesi                           

26.03.2016 Cumartesi

14.00. Teknoloji Fakültesi                                     - Teknik Bilimler M. Y. O (BAYAN)

15.30. İletişim Fakültesi                                       - Veteriner Fakültesi (BAYAN)

17.00. Veteriner Fakültesi                                     - Eğitim Fakültesi

18.30. Tıp Fakültesi                                               - Teknoloji Fakültesi

02.04.2016 Cumartesi

14.00. Teknik Bilimler M. Y. O                            - İletişim Fakültesi (BAYAN)

15.30. Teknoloji Fakültesi                                     - Veteriner Fakültesi (BAYAN)

17.00. Mühendislik Fakültesi                                - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

18.30. Teknik Bilimler M. Y. O                            - İletişim Fakültesi

09.04.2016 Cumartesi

15.00. A1                                                             - A4 Bayanlar Yarı Final Müsabakası

16.30. A2                                                             - A3 Bayanlar Yarı Final Müsabakası

10.04.2016 Pazar

15.00. A1                                                             - B2 Erkekler Yarı Final Müsabakası

16.30. B1                                                                             - A2 Erkekler Yarı Final Müsabakası

18.04.2016 Pazartesi

18.00. A1/A4 Mağlubu                                        - A2/A3 Mağlubu Bayanlar 3-4’ lük müsabakası

19.30. A1/A4 Galibi                                            - A2/A3 Galibi Bayanlar Final müsabakası

19.04.2016 Salı

18.00. A1/B2 Mağlubu                                        - B1/A2 Mağlubu Erkekler 3-4’ lük müsabakası

19.30. A1/B2 Galibi                                             - B1/A2 Galibi Erkekler Final müsabakası

FIRAT ÜNİVERSİTESİ SPOR KOLLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ

BASKETBOL TURNUVASI STATÜ VE KURALLARI

  1. Müsabakalar FİBA (Uluslar arası Basketbol Federasyonu) oyun kurallarına göre oynanacaktır.
  2. Müsabakalarda bütün ekipler her maç için ayrı müsabaka listesi verebilirler.
  3. Bütün ekipler Fakülte/Yüksek Okulun kayıtlı öğrencilerini her maça ayrı müsabaka listesi vererek oynatabilirler.
  4. Müsabaka listesine ismi yazılan bütün öğrencilerin öğrenci kimlik belgesi olmak zorundadır. Öğrenci kimlikleri, yazılan müsabaka listesi ile beraber Basketbol hakemlerine teslim edilecektir.
  5. Müsabakalara katılan bütün ekiplerin sorumluları kendi takımlarının disiplinlerinden ve verilen malzemelerden sorumlu olacaklardır.
  6. Turnuva boyunca ekiplerin yapacağı itirazlar organizasyon komitesi tarafından değerlendirilerek karar verilecektir.
  7. Bütün ekiplerde bir sorumlu hoca (akademik personel) bulunması ve sorumlu hocanın takımının başında sahada bulunması zorunludur.
  8. Olay çıkaran ve münferit davranışlarda bulunanlar hakkında idari ve disiplin cezaları uygulanacaktır.
  9. Salon güvenliği ile ilgili çıkacak problemin çözümünde yetki gözlemci komitesine ait olup, gözlemci komitesinin vermiş olduğu kararlara uyulması gerekmektedir.
  10. Müsabakalarda takım oyuncuları ve sorumlu hocalar dışında yedek kulübesinde başka kimse bulundurulmayacaktır.
  11. Bayan takımları tek grup olduğu için 2. Devre müsabakaları tamamlandıktan sonra Bayanlarda 1-4, 2-3 sırayı alan takımlar yarı final müsabakası oynayacaktır. Galip olan takımlar final mağlup olan takımlar 3-4’ lük müsabakası oynayacaktır.
  12. 2. Devre müsabakaları sonunda, gruplarında ilk iki sırayı alan erkek takımları çapraz eşleşme ile final grubu müsabakaları oynayacaklardır.
  13. Müsabakalarda liglerde uygulanan puan sistemi geçerli olacaktır.
  14. Y.Lisans ve Doktora öğrencileri oynatılmayacaktır.

TERTİP  KOMİTESİ

Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI                             Genel Sekreter

Prof. Dr. Cengiz ARSLAN                                      Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

Cihan ÇAKICI                                                        SKS Daire Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Taner YILDIRIM                              Öğrenci Toplulukları Koordinatörü

Doç. Dr. Yüksel SAVUCU                                       Spor Kolları Koordinatörü

Doç. Dr. Serdar ORHAN                                         BESYO

Ercan SÖNMEZ                                                       Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Aydın POLAT                                                          Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Burak APAYDIN                                                     Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

SPOR KOLLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ

2015-2016 2. DEVRE FUTBOL FİKSTÜRÜ

GRUPLAR                                     

A GRUBU                                              B GRUBU                                              C GRUBU                                                                                 

1. Eğitim Fakültesi                                 1. Sağlık Bilimleri Fakültesi                   1. İnsani ve Sosyal Bil. Fak.                    

2. Veteriner Fakültesi                            2. Sosyal Bilimler M. Y. O                    2. Teknoloji Fakültesi

3. Karakoçan M. Y.O.                           3. İletişim Fakültesi                                                3. Tıp Fakültesi

4. Teknik Bilimler M.Y. O                     4. Mühendislik Fakültesi                        4. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi   

                 

MÜSABAKA PROGRAMI

14.03.2016 Pazartesi

11.00. Eğitim Fakültesi                                                          - Teknik Bilimler M. Y. O

15.03.2016 Salı

11.00. Sağlık Bilimleri Fakültesi                                            - Mühendislik Fakültesi

16.03.2016 Çarşamba

11.00. İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi                            - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

17.03.2016 Perşembe

11.00. Veteriner Fakültesi                                                     - Karakoçan M. Y. O

18.03.2016 Cuma

11.00. Sosyal Bilimler M. Y. O                                            - İletişim Fakültesi

 

21.03.2016 Pazartesi

11.00. Teknoloji Fakültesi                                                    - Tıp Fakültesi

22.03.2016 Salı

11.00. Eğitim Fakültesi                                                         - Karakoçan M. Y. O

23.03.2016 Çarşamba

11.00. Sağlık Bilimleri Fakültesi                                           - İletişim Fakültesi

24.03.2016 Perşembe

11.00. İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi                            - Tıp Fakültesi

25.03.2016 Cuma

11.00. Teknik Bilimler M. Y. O                                            - Veteriner Fakültesi

 

28.03.2016 Pazartesi

11.00. Mühendislik Fakültesi                                               - Sosyal Bilimler M. Y. O

 

29.03.2016 Salı

11.00. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi                             - Teknoloji Fakültesi

 

30.03.2016 Çarşamba

11.00. Karakoçan M. Y. O                                                    - Teknik Bilimler M. Y. O

 

31.03.2016 Perşembe

11.00.İletişim Fakültesi                                                         - Mühendislik Fakültesi

 

01.04.2016 Cuma

11.00. Tıp Fakültesi                                                              - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 

04.04.2016 Pazartesi

11.00. Eğitim Fakültesi                                                         - Veteriner Fakültesi

 

05.04.2016 Salı

11.00. Sağlık Bilimleri Fakültesi                                           - Sosyal Bilimler M. Y. O

 

06.04.2016 Çarşamba

11.00. İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi                            - Teknoloji Fakültesi

 

11.04.2016 Pazartesi

13.30. A1                                                                              - C2 Çeyrek Final Müsabakası

15.30. C1                                                                                              - A2 Çeyrek Final Müsabakası

               

12.04.2016 Salı

13.30. B1                                                                                              - D2 Çeyrek Final Müsabakası

15.30. D1                                                                              - B2 Çeyrek Final Müsabakası

 

18.04.2016 Pazartesi

13.30. A1/C2 Galibi                                                              - C1/A2 Galibi Yarı Final Müsabakası

15.30. D1/B2 Galibi                                                              - B1/D2 Galibi Yarı Final Müsabakası

 

22.04.2016 Cuma

13.30. A1/C2-C1/A2                                                            - D1/B2-B1/D2 Mağlubu 3-4’ lük Müsabakası

15.30. A1/C2-C1/A2                                                            - D1/B2-B1/D2 Galibi Final Müsabakası

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ SPOR KOLLARI GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 

FUTBOL TURNUVASI STATÜ VE KURALLARI

 

  1. Müsabakalar FIFA (Uluslar arası Futbol Federasyonu) oyun kurallarına göre oynanacaktır.
  2. Müsabakalarda bütün ekipler her maç için ayrı müsabaka listesi verebilirler.
  3. Bütün ekipler Fakülte/Yüksek Okulun kayıtlı öğrencilerini her maça ayrı müsabaka listesi vererek oynatabilirler.
  4. Müsabaka listesine ismi yazılan bütün öğrencilerin öğrenci kimlik belgesi olmak zorundadır. Öğrenci kimlikleri yazılan müsabaka listesi ile beraber Futbol hakemlerine teslim edilecektir.
  5. Müsabakalara katılan bütün ekiplerin sorumluları kendi takımlarının disiplinlerinden ve verilen malzemelerden sorumlu olacaklardır.
  6. Turnuva boyunca ekiplerin yapacağı itirazlar organizasyon komitesi tarafından değerlendirilerek karar verilecektir.
  7. Bütün ekiplerde bir sorumlu hoca (akademik personel) bulunması ve sorumlu hocanın takımının başında sahada bulunması zorunludur.
  8. Olay çıkaran ve münferit davranışlarda bulunanlar hakkında idari ve disiplin cezaları uygulanacaktır.
  9. Saha güvenliği ile ilgili çıkacak problemin çözümünde yetki gözlemci komitesine ait olup, gözlemci komitesinin vermiş olduğu kararlara uyulması gerekmektedir.
  10. Takımların müsabakalarda 5 oyuncu değiştirme hakkı bulunmaktadır.
  11. Müsabakalarda takım oyuncuları ve sorumlu hocalar dışında yedek kulübesinde başka kimse bulundurulmayacaktır.
  12. 2.Devre müsabakaları sonunda gruplarında ilk 2 sırada olan takımlar çeyrek finale yükselecektir. 3 grupta çeyrek finale yükselen 6 takım ile birlikte, en iyi 3. Olan 2 takım daha D grubunu oluşturarak çeyrek finale yükselecektir. Çeyrek final müsabakaları tek maç eleme sistemine göre oynatılacaktır. Çeyrek final eşleşmeleri

A-C ve B-D grupları şeklinde eşleştirilecektir.

  1. Müsabakalarda liglerde uygulanan puan sistemi geçerli olacaktır.
  2. Gruplarda puan eşitliği halinde öncelikle 2’ li averaja bakılacaktır.
  3. 2. Devre Müsabakaları 30’ ar dakikadan 2 devre olarak oynatılacaktır.
  4. Çeyrek Final, Yarı Final ve Final müsabakaları 45 dakikadan 2 devre olarak oynatılacak beraberlik halinde kazanan takım penaltı atışları ile belirlenecektir.
  5. Y.Lisans ve Doktora öğrencileri oynatılmayacaktır.  
  6. Müsabakalar F.Ü.  Sentetik Sahasında oynanacaktır.

 

TERTİP  KOMİTESİ

Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI                             Genel Sekreter

Prof. Dr. Cengiz ARSLAN                                      Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

Cihan ÇAKICI                                                         SKS Daire Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Taner YILDIRIM                              Öğrenci Toplulukları Koordinatörü

Doç. Dr. Yüksel SAVUCU                                       Spor Kolları Koordinatörü

Yrd. Doç.Dr. Eyyüp YILDIRIM                             Spor Bilimleri Fakültesi.

Ercan SÖNMEZ                                                       Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Aydın POLAT                                                          Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Burak APAYDIN                                                     Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

 

 

T.C.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

SPOR KOLLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

VOLEYBOL BAYAN-ERKEK 2. DEVRE FİKSTÜRÜ

 

ERKEK GRUPLAR                                              BAYAN GRUPLAR

A GRUBU                              B GRUBU                               A GRUBU                              B GRUBU                                                                 

1. Teknoloji Fak.                   1.İletişim Fakültesi                 1. Teknoloji Fakültesi            1. Teknik Bilimler M. Y. O

2. Veteriner Fakültesi            2.Mühendislik Fak.                 2. Veteriner Fakültesi            2. Mühendislik Fakültesi       

3. Eğitim Fakültesi                 3.Tıp Fakültesi                       3. Eğitim Fakültesi                 3. İletişim Fakültesi

4. Teknik Bilimler M. Y. O   

                                                                                                                        

MÜSABAKA PROGRAMI          

13.03.2016 Pazar

15.00. Teknoloji Fakültesi                                     - Veteriner Fakültesi (BAYAN)

16.30. Teknoloji Fakültesi                                     - Teknik Bilimler M. Y. O

18.00. İletişim Fakültesi                                        - Mühendislik Fakültesi

20.03.2016 Pazar

15.00. Teknik Bilimler M. Y. O                           - Mühendislik Fakültesi (BAYAN)

16.30. Veteriner Fakültesi                                     - Eğitim Fakültesi

18.00. Tıp Fakültesi                                               - İletişim Fakültesi

24.03.2016 Perşembe

17.00. Eğitim Fakültesi                                         - Teknoloji Fakültesi (BAYAN)

18.30. İletişim Fakültesi                                         - Teknik Bilimler M. Y. O (BAYAN)

20.00. Teknoloji Fakültesi                                     - Eğitim Fakültesi

27.03.2016 Pazar

15.00. Veteriner Fakültesi                                      - Eğitim Fakültesi (BAYAN)

16.30. Teknik Bilimler M. Y. O                            - Veteriner Fakültesi

18.00. Mühendislik Fakültesi                                - Tıp Fakültesi

03.04.2016 Pazar

15.00. Mühendislik Fakültesi                                - İletişim Fakültesi (BAYAN)

16.30. Eğitim Fakültesi                                         - Teknik Bilimler M. Y. O

18.00. Teknoloji Fakültesi                                     - Veteriner Fakültesi

07.04.2016 Perşembe

18.00. A1                                                              - B2 Erkekler Yarı Final Müsabakası

19.30. B1                                                                              - A2 Erkekler Yarı Final Müsabakası

08.04.2016 Cuma

18.00. A1                                                              - B2 Bayanlar Yarı Final Müsabakası

19.30. B1                                                                              - A2 Bayanlar Yarı Final Müsabakası

20.04.2016 Çarşamba

18.00. A1/B2 Mağlubu                                         - B1/A2 Mağlubu Erkekler 3-4’ lük Müsabakası

19.30. A1/B2 Galibi                                              - B1/A2 Galibi Erkekler Final Müsabakası

21.04.2016 Perşembe

18.00. A1/B2 Mağlubu                                         - B1/A2 Mağlubu Bayanlar 3-4’ lük Müsabakası

19.30. A1/B2 Galibi                                              - B1/A2 Galibi Bayanlar Final Müsabakası

 

FIRAT ÜNİVERSİTESİ SPOR KOLLARI GENEL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 

VOLEYBOL TURNUVASI STATÜ VE KURALLARI

 

  1. Müsabakalar FIVB (Uluslar arası Voleybol Federasyonu) oyun kurallarına göre oynanacaktır.
  2. Müsabakalarda bütün ekipler her maç için ayrı müsabaka listesi verebilirler.
  3. Bütün ekipler Fakülte/Yüksek Okulun kayıtlı öğrencilerini her maça ayrı müsabaka listesi vererek oynatabilirler.
  4. Müsabaka listesine ismi yazılan bütün öğrencilerin öğrenci kimlik belgesi olmak zorundadır. Öğrenci kimlikleri yazılan müsabaka listesi ile beraber Voleybol hakemlerine teslim edilecektir.
  5. Müsabakalara katılan bütün ekiplerin sorumluları kendi takımlarının disiplinlerinden ve verilen malzemelerden sorumlu olacaklardır.
  6. Turnuva boyunca ekiplerin yapacağı itirazlar organizasyon komitesi tarafından değerlendirilerek karar verilecektir.
  7. Bütün ekiplerde bir sorumlu hoca (akademik personel) bulunması ve sorumlu hocanın takımının başında sahada bulunması zorunludur.
  8. Olay çıkaran ve münferit davranışlarda bulunanlar hakkında idari ve disiplin cezaları uygulanacaktır.
  9. Salon güvenliği ile ilgili çıkacak problemin çözümünde yetki gözlemci komitesine ait olup, gözlemci komitesinin vermiş olduğu kararlara uyulması gerekmektedir.
  10. Müsabakalarda takım oyuncuları ve sorumlu hocalar dışında yedek kulübesinde başka kimse bulundurulmayacaktır.
  11. 2. Devre erkek-bayan müsabakaları sonunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çapraz eşleşme ile yarı final ve final müsabakaları oynayacaktır.
  12. Müsabakalarda liglerde uygulanan puan sistemi geçerli olacaktır.
  13. Y.Lisans ve Doktora öğrencileri oynatılmayacaktır.
  14. Müsabakalar Üniversitemiz Kapalı Spor Salonunda oynatılacaktır.

 

TERTİP  KOMİTESİ

Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI                             Genel Sekreter

Prof. Dr. Cengiz ARSLAN                                      Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

Cihan ÇAKICI                                                        SKS Daire Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Taner YILDIRIM                              Öğrenci Toplulukları Koordinatörü

Doç. Dr. Yüksel SAVUCU                                       Spor Kolları Koordinatörü

Ercan SÖNMEZ                                                       Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Aydın POLAT                                                          Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Burak APAYDIN                                                     Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

MÜSABAKALARA KATILACAK BÜTÜN EKİPLERE BAŞARILAR DİLERİZ.