Diller

Başarılı Sporculara Kupa ve Madalyaları Verildi

Fırat Üniversitesi'nde düzenlenen "Fakülte ve Yüksekokullar Arası Öğrenci Ligi" müsabakalarının ödül töreni yapıldı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Kolları Genel Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen öğrenci liginin Üniversite Evinde yapılan ödül törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Osman Umar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanifi Güldemir, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Cihan Çakıcı, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin yanında bu tür sportif faaliyetleri yapmasının beden ve ruh sağlı açısından önemli olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin sporun her branşını yapması gerektiğini söyledi.

Yoğun bir ders temposu içerisinde spora fırsat ayırarak yapılan müsabakalara katılıp başarılı sonuçlar alan öğrencileri kutladığını belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, müsabakaların yapılmasında emeği geçen herkesi kutladı.

Törende futbol, basketbol ve voleybol müsabakalarında dereceye giren bayan ve erkek takımlarına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından kupaları verildi.