Diller

Öğrencilerimizin Dikkatine!

FIRAT ÜNİVERSİTESİ YEMEKHANESİ AKILLI KART UYGULAMASI HAKKINDA DUYURU

01.03.2017 tarihinde Fırat Üniversitesi Öğrenci Yemekhanesinde akıllı kart uygulamasına geçilecektir. Uygulama için ekstradan bir kart verilmeyecektir. Bakiyeler veya Yemek bursları öğrencilerimizde mevcut bulunan öğrenci kartlarına yüklenecektir.

01.03.2017 tarihine kadar bilet sistemi çalışmaya devam edecektir. Ellerinde bilet bulunan öğrencilerimiz 01.03.2017 tarihine kadar ellerindeki biletleri tüketmesi gerekmektedir. 01.03.2017 tarihi itibariyle bilet sistemi tamamen kaldırılacaktır. Öğrencilerimiz mağdur olmamaları için kimlik kartlarını bu tarihe kadar tedarik edip bakiye (TL) yükletmesi gerekmektedir.

Öğrenci Kartlarına bakiye yüklemesi 13.02.2017 itibariyle yemekhanedeki bilet satış gişesinde TL olarak bakiye yüklemesi başlayacaktır. Yükleme alt limiti olarak 10 TL belirlenmiştir. Kartınızdaki bakiye bitmediği sürece para yükleme kuyruğuna girmenize gerek kalmayacaktır. Her öğrencinin gün içerisinde 1 (bir) adet yemek hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle ilk yemekten sonraki yemek ücretleri 2 (iki) katı olarak ücretlendirilecektir. ilk yemek 2.5TL sonraki yemekler 5.0TL olarak ücretlendirilecektir. Öğrencilerimizin 01.03.2017 tarihinden sonra mağdur olmamaları için bu tarihe kadar bilet satış gişesine en az bir defa uğrayıp kartını kontrol ettirip bakiye yüklemesi gerekmektedir.

Yemek bursu alan öğrencilerimizin ise 01.03.2017 tarihine kadar yemek bursu âdetini Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kantin ve Kafeterya Birimene giderek kartlarına burs bilgilerini yükletmeleri gerekmektedir. Bu öğrencilerimizin ayrıca TL yüklemesine gerek yoktur. Yemek burslarının öğrenci kartlarına aktarımı yemekhane gişelerinde değil sadece Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Kantin ve Kafeterya Biriminden yapılacaktır. Yemek bursu alan öğrencilerimiz günde 1 (bir) adet yemek hakkı bulunmaktadır. 1 gün içinde sadece 1 adet yemek bursunu kullanabilir. Bu nedenle gün içinde 2 (ikinci) bir yemek yiyebilmesi için bilet satış gişelerinden kartlarına TL yüklemeleri gerekecektir. Hem yemek bursu hemde TL bakiyesi bulunan öğrencilerimiz harcama sırasında ilk önce yemek bursu bakiyesinden düşürülür sonraki geçişler de TL bakiyesinden düşürülür.

Her eğitim-öğretim yılı başlangıcında yeni öğrencilerin kimlik kartları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından bölüm sekreterliklerine gönderilmektedir. Öğrenci kimlik kartlarını almayan öğrencilerin teslim almaları ve kayıp eden öğrencilerimizin bölüm sekreterlikleri ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Eski deforme olmuş veya kırılmış kartlar sistem tarafından algılanamayabilir. Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için 01.03.2017 tarihine kadar mevcut kartlarını bilet satış gişesinde kontrol ettirebilirler.