Diller

Fırat Üniversitesi Voleybol 1. Lig Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2016-2017 eğitim-öğretim yılı programında yer alan “Voleybol 1. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarına Fırat Üniversitesi ev sahipliği yaptı.
Toplam 6 üniversiteden 110 sporcunun katıldığı müsabakaların açılış töreni Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Müsabakalara Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Cihan Çakıcı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve sporcular katıldı.

4 gün sürecek olan müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, sporun barış, sevgi, kardeşlik ve insanları sosyalleştiren önemli bir olgu olduğunu vurgulayarak, " Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu bu etkinlikler üniversiteler arasındaki iletişim ve sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Gurup müsabakalarına katılan üniversitelerin değerli idareci, antrenör ve sporcu öğrencilerini Elazığ’da ve üniversitemizde misafir etmekten mutluluk duyuyorum" dedi.
Konuşmaların ardından spor müsabakaları start aldı. Müsabakalara, Fırat, Artvin Çoruh, Atatürk, Dicle, Erzincan ve Gaziantep Üniversiteleri katıldı.