Diller

23 Nisan’da Yetim Çocuklar Unutulmadı

Elazığ'da, yetim çocuklar için "2. Geleneksel Çocuk Şenliği" etkinliği gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Elazığ İlim Yayma Cemiyeti ile birlikte Fırat Kültür Parkta yetim çocuklarla bir araya geldiler.

Etkinlikte üniversite öğrencileri çocukların yüzlerini boyayıp, çeşitli gösteriler yaparken, etkinlikte ayrıca geleneksel çocuk oyunları, uçurtma, ip atlama, yumurta taşıma ve halat çekme gibi oyunlar oynandı.

Etkinliğe katılan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, 100 yetim çocuğun hatıralarında güzel anılar bırakmak istediklerini söyledi.

Üniversitede bu tür etkinlikleri sürekli yaptıklarını aktaran Prof. Dr. Tanyıldızı, topluma faydalı organizasyonlar yapmak isteyenlere kapılarının hep açık olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, toplumun kültüründe kendi insanlarına sahip çıkma duygusu olduğunu vurgulayarak, şunları belirtti:

"Bin yıldan fazladır bu toplumun genlerinde kültüründe kendi insanına sahip çıkma, yetimlerine sahip çıkma, şehitlerine sahip çıkma, engellilerine sahip çıkma, olgusu hem inancımızda hem de toplumsal değerlerimizin olmazsa olmazı durumundadır" dedi.