Diller

Çakıcı, Genç Pilotlara Sertifilarını Takdim Etti

Fırat Üniversitesi Havalacılık Öğrenci Topluluğu’nun başarılı öğrencilerine Türk Hava Kurumu tarafından Yamaç Paraşütü Pilot sertifikası verildi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Havacılık Öğrenci Topluluğu, Türk Hava Kurumu eğitmenleri Ali Zaimoğlu, Ömer Turgut , Erkan Ertem tarafından Yamaç Paraşütü eğitimi verildi. Eğitim sonrası başarılı uçuş gerçekleştiren 14 öğrenci Yamaç Paraşütü Pilot sertifikası almaya hak kazandı.

Fırat Üniversitesi’nin ekipmanları tarafından uçuşları gerçekleştirilen öğrenciler ile birlikte Havacılık Öğrenci Topluluğu danışmanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Saydam ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Cihan Çakıcı’yı makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Çakıcı, “Üniversitemiz olarak sevgili öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Sağlık, Kültür, Sosyal ve Bilim alanlarında yine aynı şekilde etkinlikler ve çalışmalarımız devam ediyor. Başarılı uçuşları sonrasında pilot sertifikalarını almaya hak kazanan öğrencilerimizi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum”dedi.

Öte yandan Çakıcı, Yamaç Paraşütü Pilot sertifikalarını öğrencilere takdim etti.