Diller

Spor Hizmetleri

SPOR HİZMETLERİ

Öğrencilerimizin beden ve ruh yapılarının sağlıklı olabilmesi, zorluklara dayanıklı, kötü alışkanlıklardan arınmış bir toplum olarak teşekkülünde önemli bir unsur olan spor faaliyetleri, Üniversitemizde bu öğretim yılında da yaygın bir şeklide devam ettirilmiştir. Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Spor Kolları Genel Koordinatörlüğüne bağlı kulüpler tarafından Daire başkanlığımız kontrolünde yerine getirilmiştir. 

          MEVCUT SPOR TESİSLERİMİZ 

          Çok Amaçlı Spor Salonu

          Salonumuz son sistem teknolojilerine uygun olup, tüm spor branşlarını içerisinde barındırmaktadır. Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu, Üniversite spor müsabakalarının yanı sıra diğer spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

          Kapalı Spor Salonu 
          Salonumuz Mühendislik kampus ünde olup 500 seyirci kapasitelidir. Ölçüleri 31.08x19.55 m olup yüksekliği 8.50 m’dir. Salonumuzda 3 soyunma odası, 1 depo, 1 tesis amiri odası, 1 danışma, 1 personel odası bulunmaktadır. 

          Salonumuzda Basketbol ve Voleybol müsabakalarının oynanması için gerekli standartlara sahiptir. Üniversitemiz spor salonunda A ve B seyirci girişindeki kapılar tadilat yaptırılarak her iki girişe fotosel kapı yaptırılmıştır. Üniversitemiz federasyon faaliyetlerini rahatlıkla salonumuzda organize edebilmektedir. Kapalı Spor Salonunun elektrik tesisatındaki arızalar giderilmiştir. 

          Kapalı spor salonu arka giriş kapısında bulunan kantin kapı boşluğundan taşınarak içeriye daha çağdaş bir yapıya kavuşturulmuştur. 

          Step Aerobik Salonu 
          Eski veteriner fakültesinin hayvan barınağı olarak kullandığı ve atıl durumda bulunan bina komple elden geçirilmiş 1 idari oda, 1 step aerobik salonu, 1 adet kondisyon merkezi , 1 adet çay odası, oluşturulmuş ve lavabo ve tuvaletler elden geçirilmiştir. 

          Step-Aerobik salonu olarak belirlenen salon boya yaptırılmış, zemin halı ile döşenmiş, duvarlara flotal aynalar taktırılmış vcd, çay makinesi ve elektrik süpürgesi alınarak Akademik ve İdari personelimizin yanı sıra öğrencilerimizin hizmetine çağdaş bir mekan sunulmuştur. 

          Fitness Salonu 
          Fitness salonu olarak belirlenen salonda zemin laminat parke yaptırılmış bina boyanmış ve Ağırlık merkezi salonunda gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca salona Elazığ da hiçbir salonda bulunmayan spor makineleri alımı yapılarak Üniversitemize yakışır çağdaş bir merkez haline getirilmiştir. 

          Açık Spor Sahaları 
          Açık spor sahalarında bulunan basketbol potaları sponsor vasıtası ile mika çarpma levhaları haline getirilmiştir. 

          Çim Futbol Sahası 
          Çim sahamız mühendislik kampus ünde olup nizami ölçülerdedir. Ayrıca sahamızda atletizm pisti mevcuttur. Çim sahamızda gerek amatör müsabakalar, gerek üniversitemizin organize ettiği müsabakalar gerekse zaman zaman milli takım seçmeleri için çok amaçlı kullanılmaktadır. 
 

  • 6 Adet Açık Basketbol Sahası.
  • Halı Saha.
  • 3 Adet toprak Futbol Sahası.
  • Tıp Fakültesinin önünde Voleybol, Basketbol, Futbol ve Tenis kortundan oluşan spor kompleksi.
  • Paintball Tesisleri.
  • Plaj Voleybolu sahası.
  • Kondisyon Aletleri ve Jimnastik salonundan oluşan Fitness Salonu.
  • Kapalı Spor Salonu önünde; Voleybol, Basketbol ve Tenis Kortlarından oluşan Spor Kompleksi.